Vize naší školy 2020+

Školní družina - 1. oddělení

Plán na měsíc září 2022 – 1.oddělení

Společenská výchova

• Naše škola není bludiště -poznáváme naší školu, zjišťujeme, kdo všechno ve škole pracuje a kde ho najdeme.
  • Seznamujeme se s novými kamarády, s danými pravidly v kolektivu školní družiny, učíme se slušnému chování k sobě navzájem. Společné hry.
  • Poučení žáků  o hygienických opatřeních – mytí rukou, desinfekce, nošení roušek, o chování a bezpečnosti při všech činnostech školní družiny, při přecházení do školní jídelny a při společném stravování. Postupně seznamujeme žáky s vnitřním řádem školní družiny.
  • Vedeme žáky k samostatnosti, k dodržování základních hygienických  návyků a pravidel ve školní družině i v jídelně.

Různé činnosti

Zahájení týdenního projektu: "PLODY PODZIMU" (ovoce)

Soutěže – „Sběr podzimního ovoce“(papírové šablony) „Rozmanitost chutí“(ochutnávání podzimního ovoce)

• Výtvarná činnost                                                                                                                                                             Malování obrázků s podzimní plody (ovoce). Hra s barvami dle fantazie žáků.Ilustrace obrázků k četbě knihy - "Letadélko Káně". Spojování a vybarvování plodů podzimu.
  • Pracovně-technická činnost                                                                                                                                              Výroba jablíček s červíkem, ježečka s jablíčkem z barevných papírů a čtvrtek.
  • Týden s Večerníčkem                                                                                                                                                     Malování, čtení, skládání puzzlí, večerníčkové pexeso, vyrábění záložek, skládání papírových čepic. Závěr projektu „večerníčkova stezka“ - hledání ztracených večerníčkových pohádek. V případě špatného počasí – pohádkový rej v malé tělocvičně.
  • Dopravní činnost                                                                                                                                                           Bezpečná cesta do školy, ze školy – učíme žáky správně přecházet přes vozovku, základní pravidla silničního provozu, pravidla chůze po chodníku. Dopravní značky v okolí školy
  • Tělovýchovná činnost

Míčové a pohybové aktivity. Společné hry a soutěže na školní zahradě i v tělocvičně. Vycházky.

Sportovní soutěž: „Nejlepší družstvo“

Vychovatelky: Lenka Purašová a Eva Kulmanová