červenec 2024

Třída 3.B

Ročník: 2021 / 2022

Český jazyk

Dokončíme vyjmenovaná slova po V a Z, zároveň si žáci budou ověřovat pochopení psaní i/y ve vyjmenovaných slovech a ve slovech příbuzných. Měly by samostatně poznat všechna slova příbuzná a určit správný pravopis. Jako přípravu na čtvrtou třídu začneme ještě probírat mluvnické kategorie u sloves. Dokáže určit u sloves osobu, číslo a čas. Začneme také skladbu, větu a souvětí. Žák by měl zvládnout spojení vět do jednodušších souvětí vhodnými spojkami a jinými spojovacími výrazy.

Matematika

Žáci si osvojí početní operace s trojcifernými čísly - pamětné sčítání a odčítání, písemné sčítání a odčítání pod sebou. Naučí se řešit slovní úlohy, ve kterých budou aplikovat a modelovat osvojené početní operace. Začneme také násobení čísel jednociferným činitelem pod sebou. Žák dokáže dělit se zbytkem i beze zbytku dvojciferná čísla. V geometrii začneme pracovat s trojúhelníkem s ryskou ( rýsování kolmic) a s kružítkem. Budeme se také učit, jak se zachází a řídí podle jízdních řádů a zaznamenávat údaje do tabulek.

Prvouka

V kapitole člověk a jeho zdraví se dozvíme, jak uplatňovat zásady zdravého stravovacího a pitného režimu, vhodnou skladbou jídelníčku. Žáci dokáží popsat základní části lidského těla. V kapitole o bezpečnosti se seznámíme s chováním v krizových situacích, základními pravidly silničního provozu, vhodností her. Vysvětlíme se také pojmy osobní bezpečí a nebezpečného chování vůči spolužákům ( šikana, týrání. V kapitole o přírodě se dozvíme něco o stavbě hub, rostlin a těla živočichů.

WHISTLEBLOWING - OCHRANA OZNAMOVATELŮ