květen 2024

Plán činnosti 1. oddělení na měsíc duben 2024

Plán na měsíc duben 2024- 1.oddělení

Projekt: „Duben – měsíc bezpečnosti“

V pátek 5.4. – Eko akce: „Ukliďme Česko úklid v okolí školy, jídelny, na školní zahradě, v přilehlých parčících.

Úterý 30.4 - „Rej čarodějnic“ - čarodějnické odpoledne plné překvapení. Po dobré zkušenosti z loňského roku se uskuteční opět ve spolupráci se školním parlamentem.

• Společenská výchova + dopravní činnost
  •                                                                                                                                                                                                                   Povíme si o možnostech a druzích dopravy. Probereme povinné vybavení kola, jak má být vybaven cyklista. Formou her a aktivit si procvičíme bezpečné chování v některých dopravních situacích. Jak se chová chodec na chodníku a při přecházení vozovky.
  • Výtvarná činnost

Vybarvování obrázků dopravních prostředků.                                                                       Vybarvování obrázků malých čarodějnic. Výtvarná soutěž.

• Pracovně – technická činnost

Budeme vyrábět papírové lodičky a parníky. Ze stavebnic děti budou vytvářet různé              druhy dopravních prostředků dle svých schopností a fantazie. Výroba dopravních značek.                                                     Výroba malých čarodějnic na koštěti (kartony, čtvrtky, látky, větvičky)

• Tělovýchovná + hudebně-pohybová činnost

Každý den pobyt venku dle počasí pohybové hry v parku před školou. Hry a soutěže na školní zahradě, hry na prolézačkách a skluzavce, jízda na lanové dráze. Budeme procvičovat házení a chytání míče při hře "Vracečka". Společné hry dle výběru žáků.Tancování s Míšou, na písničky Just Dance. Taneční hra na sochy.

• Koloběžkiáda
  • Přírodovědná a vlastivědná činnost

Vycházky-pozorování a určování jarních květin. Změny v přírodě v období jara.            Povídání si o zajímavostech v naší obci Byšice. Orientace v mapě Byšic spojená s vycházkou po obci.

Vychovatelky: Lenka Purašová a Eva Kulmanová