květen 2024

Plán na měsíc listopad 2023 – 1. oddělení

8.11. Halloweenské řádění-projektové odpoledne

Společenská výchova

Zdokonalujeme správné stolování, hygienické návyky a sebeobsluhu. Seznámení dětí s legendou o Martinovi – pranostiky (11.11. Svátek svatého Martina)

Ostatní činnosti:

Několikadenní projekt: „Svatý Martin“ malování, výroba, pracovní listy, dokreslování obrázků

Zahájení projektu „Podzim-PODZIMNÍČEK“

Výtvarná činnost

Vybarvování předtištěných podzimních obrázků, barvy podzimu – hra s barvou (pozadí na podzimní obrázky), obtisky listů, přírodnin, vytváření obrázků v přírodě z nalezených přírodnin.

Pracovně – technická činnost

Podzimní tvoření-výroba podzimních stromů, výroba svatomartinské husy, podzimní obrázky,

růžičky z javorových listů, výroba na vánoční jarmark, spolupráce s třídními učitelkami.

Přírodovědná činnost

Přírodovědné vycházky, pozorování podzimní přírody, změny v tomto období. Sběr různých přírodnin. Poznáváme stromy podle listů a plodů.

Vlastivědná činnost + dopravní činnost

Povídání si o důležitých budovách v obcích. Vycházka-seznámení se s těmito budovami v obci Byšice. Znalost dopravních značek v obci. Plnění různých úkolů.

Tělovýchovná činnost

Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu, míčové a společné hry na školní zahradě i v tělocvičně, sportování na školním hřišti.

Společenské,stolní a didaktické hry

Vychovatelky: L. Purašová a Eva Kulmanová