Vize naší školy 2018

09:15AM -
MKD Mělník - divadlo 9.AB,6.B

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Školní psycholog poskytuje psychologické poradenské služby žákům, jejich zákonným zástupcům a učitelům v oblastech výchovy a vzdělávání a osobnostního rozvoje. Jedná se jak o individuální, tak skupinové psychodiagnostické činnosti:

• diagnostika a depistáž
  • konzultační, poradenské a intervenční práce
  • metodická práce a vzdělávací činnost

Více o činnosti a konzultační hodiny na vlastním webu:

• péče o žáky se SVP a zodpovědnost za tvorbu IVP.
  • metodická podpora TU při tvorbě PLPP
  • spolupráce s PPP a SPC
  • vedení písemné evidence dětí se SVP
  • zprostředkování vstupní a průběžné diagnostiky pro žáky se SVP a mimoř. nadaných
  • řešení výchovných problémů žáků – přístupu k učení, sestavení IVP (ind. vých. program)
  • poradenství k volbě povolání, spolupráce s IPS, aktuální informace k přijímacímu řízení
  • individuální konzultace rodičů a žáků
  • pravidelné konzultační hodiny – pondělí 12-15.00h

• sestavení a koordinace minimálního preventivního programu školy
  • metodické vedení ostatních pedagogů v oblasti prevence rizikového chování
  • prevence rizikového chování – záškoláctví, šikana, závislosti…
  • řešení výchovných problémů – rizikového chování, sestavení IVP (ind. vých. program)
  • individuální konzultace rodičů a žáků
  • spolupráce s OSPOD

Mgr. Eva Janíčková - speciální pedagog

• zajištění předmětu speciálně pedagogické péče - zaměření na oblasti řečových obtíží, specifických poruch učení, rozvoj grafomotoriky, reedukace, percepčních dovedností, rozvoj sluchového vnímaní atd.
  • pedagogická intervence žáků - podpora vzdělávání žáků v předmětech, kde selhává, doučování žáků, posílení strategií učení
  • úprava školního prostředí - zajištění speciálních pomůcek a didaktických materiálů (komunikace s TU, s PPP, část pomůcek nákup na reedukaci a část pro TU)
  • pedagogická diagnostika žáků
  • individuální konzultace rodičů a žáků (spojené s pedagogickou intervencí a diagnostikou)